Ciąża i poród

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Dowiedz się jak dbać o zdrowy styl życia w ciąży, jak przygotować się do porodu, a także jak dojść do siebie po narodzinach dziecka. 


Zabiegi kosmetyczne w czasie ciąży

Jako przyszła mama nie musisz rezygnować z dbania o swój wygląd. Jest wiele bezpiecznych zabiegów pielęgnacyjnych z których możesz korzystać. Pozwolą Ci zachować urodę i dobre samopoczucie.


Zwiastuny porodu

Jak rozpoznać, że zaczyna się poród? Organizm przyszłej mamy sygnalizuje zbliżające się rozwiązanie na wiele sposobów. Przedstawiamy najważniejsze zwiastuny porodu.


Ciążowe dolegliwości

Przyszłe mamy skarżą się na różne ciążowe dolegliwości. Przedstawiamy te, które występują najczęściej oraz sposoby na to jak sobie z nimi radzić. Większość problemów można złagodzić dbając o odpowiednią dietę.


Torba do porodu

Torbę do szpitala najlepiej spakować miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu.
O rady, co ze sobą zabrać ciężarna kobieta powinna zapytać w szpitalu, w którym będzie rodzić. Prezentujemy listę najważniejszych rzeczy do zabrania na porodówkę.


Plan porodu

Poród jest jedną z najważniejszych chwil w życiu kobiety, dlatego warto pomyśleć jak ma ona wyglądać i się do niej dobrze przygotować. Sporządzenie planu porodu, pomaga przyszłej mamie w oswojeniu lęku i niepewności przed tak ważnym wydarzeniem, jakim są narodziny jej dziecka.


Ciało przyszłej mamy

Ciąża to wyzwanie dla ciała. Przeczytaj jak zmienia się w trakcie ciąży i jak o nie dbać, aby po urodzeniu dziecka również było piękne.

Dieta przyszłej mamy

Jedzenie w ciąży wpływa na zdrowie przyszłej mamy i rozwijającego się w jej brzuchu dziecka. Kobieta w ciąży wcale nie musi jeść za dwoje tylko dla dwojga, tak aby czuć się dobrze i zapewnić dziecku dobry start. Przedstawiamy najważniejsze zalecenia żywieniowe dla przyszłych mam.