Zabawkowe zakupy


Przedstawiamy uniwersalne zabawki odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Jedna rzecz, a dużo pomysłów na zabawę to najlepszy przepis na udany prezent.

Dla niemowlaka:
Młodsze niemowlę nie potrzebuje wielu zabawek. Wystarczy karuzela nad łóżeczko i mata edukacyjna zawierająca piszczące, szeleszczące i grzechoczące elementy, lusterko oraz gryzaki.
W drugim półroczu niezastąpione będą różnokolorowe piłki, składające się z elementów o różnych fakturach, zabawa nimi stymuluje zmysł wzroku, dotyku i słuchu, sorter z klockami, piramida do budowania, burzenia, wkładania mniejszego pojemnika do większego, dmuchany walec z grzechoczącymi kuleczkami w środku – zachęcający do raczkowania, a także miękka książeczka z elementami do dotykania, chwytania i gryzienia.

Dla roczniaka:
Chodzący maluch zainteresuje się pchaczem lub zabawką do ciągnięcia, która chętnie będzie zabierał ze sobą na spacery.

Dla dwulatka:
Lalka, miś (lub inna pluszowa maskotka) może stać się pierwszym przyjacielem dwulatka. Dziecko w tym wieku na pewno ucieszy się z pierwszego pojazdu – hulajnogi lub rowerka biegowego. Dwulatkowi można już zaproponować pierwsze zabawy plastyczne, przy użyciu kredek lub farb do malowania palcami.

Dla przedszkolaka:
Ze względu na rozwój dziecięcej wyobraźni okres przedszkolny to zwykle początek zabaw w dom, w sklep, w lekarza itp. dlatego przedszkolakowi spodobają się rekwizyty do zabaw na niby, to także dobry moment, kiedy można zacząć grać z dzieckiem w gry planszowe.

  •  mgr Marta Rejniak