Życie rodzinne i wychowanie


Wspaniały Dzień Dziecka

Chcemy dać dzieciom wszystko co najlepsze, szczególnie w Dzień Dziecka. Co zrobić, żeby ten dzień był wyjątkowy? Przedstawiamy pomysły na rodzinne spędzenie czasu. Idealny prezent na Dzień Dziecka? ZABAWA! Zrób swojemu dziecku niespodziankę i z […]


Zimowe atrakcje dla dzieci

Zimę mamy już od dawna, ale w wielu miejscach dopiero teraz można sobie pozwolić na białe szaleństwo. Zimowe zabawy poprawiają sprawność, uczą panowania nad własnym ciałem, polepszają humor, a także wpływają na rozwój mózgu. Zimowa pogoda otwiera przed nami nowe możliwości. Przedstawiamy kilka z nich.

 


Święto Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to osoby szczególne. Ich uwaga i czas, który poświęcają wnukom są nie do przecenienia. Dziecko robiąc coś z Babcią czy Dziadkiem zawsze czuje się kimś bardzo wyjątkowym. Dzięki kontaktom z Dziadkami malec czuje się akceptowany, kochany, ma poczucie bezpieczeństwa i uczy się wielu ważnych rzeczy.


Niezapomniany bal karnawałowy

Karnawał to okres, który zwyczajowo obfituje w spotkania, bale i imprezy. Warto zadbać o życie towarzyskie dziecka i już od małego uczyć je, że warto mieć przyjaciół, zapraszać ich do siebie i być zapraszanym, wspólnie bawić się, tańczyć i świętować. Takie okazje rozwijają dziecko społecznie. Nawet w małym mieszkaniu można zorganizować małe przyjęcie dla kilkorga gości bez dużych nakładów sił i pieniędzy. Zwykły wieczór może zmienić się w przygodę. Wystarczy grupa kolegów, przekąski i dobry humor. Podpowiadamy jak urządzić wspaniałe domowe przyjęcie.


Magiczne Święta Bożego Narodzenia

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko święta nabierają więcej blasku. To mogą być najpiękniejsze, najbardziej magiczne dni w roku. Jakie będą dużo zależy od nas samych. Co sprawia, że święta są magiczne? To, że poświęcamy najbliższym więcej czasu i wzmacniamy więzi rodzinne. Jak sprawić by zarówno małe dziecko, jak i nieco starsze poczuło niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i na zawsze zachowało je we wspomnieniach? 

Prezentowe inspiracje

 

Święta tuż tuż. W sklepach już niedługo rozpocznie się świąteczne szaleństwo. Będzie głośno, tłoczno i nerwowo. W przedświątecznych poszukiwaniach można łatwo się zatracić i wydać za dużo albo kupić nie to, co planowaliśmy.

Zachęcamy do zakupów już teraz – bez wychodzenia z domu, bez kolejek!


Jak przygotować dziecko na narodziny rodzeństwa?

Narodziny młodszego rodzeństwa wywracają do góry nogami życie starszego dziecka. Tracąc pozycję jedynka będzie musiało odnaleźć się w nowej sytuacji i nauczyć się dzielić uwagą rodziców. Jak zapewnić dziecku wsparcie i przygotować je do tak wielkiej zmiany w życiu całej rodziny?