Miś i inne pluszaki


Miś również odgrywa ważną rolę w życiu dziecka. To pierwszy przyjaciel i pocieszyciel na trudne chwile i do zasypiania. Jest bardzo potrzebny w czasie gdy dziecko zaczyna oddalać się od mamy, co budzi w nim zarówno entuzjazm jak i niepokój.

W jaki sposób dziecko bawi się pluszakami na kolejnych etapach rozwoju.

6 miesiąc: dziecko lubi wkładać maskotkę do buzi, ponieważ jego zabawy w tym wieku polegają przede wszystkim na poznawaniu zmysłami przez gryzienie, smakowanie i dotykanie. Niemowlę zainteresują pluszaki uszyte z materiałów o różnych fakturach, z wystającymi metkami, grzechoczące i szeleszczące.

12 miesiąc: dziecko w tym wieku może być bardzo przywiązane do ulubionego misia lub innej maskotki i nie chce się z nią rozstawać, maluch staje się coraz bardziej samodzielny, a pluszowa zabawka dodaje mu otuchy i odwagi. Dziecko dostrzega już szczegóły, więc może się bawić w „pokaż oczko, pokaż nosek”, potrafi podać pluszaka, a także szukać go.

18 miesiąc: półtoraroczne dziecko bawi się w naśladowanie dźwięków wydawanych przez zwierzątka, zachwyci go zabawa w teatrzyk z wykorzystaniem małych pluszaków lub pacynek.

24 miesiąc: dwulatek opiekuje się misiem, lub inną maskotką, karmi ją, tuli do snu, przykrywa kołderką.

36 miesiąc: trzylatek potrafi bawić się kilkoma maskotkami na raz, mogą one ze sobą rozmawiać, tańczyć itp.

 

 

  •  mgr Marta Rejniak

Przytulanki dla dzieci są dostępne w naszym sklepie >>>>