Propozycje do wykorzystania na zajęciach plastycznych


Choinki z rolek

Co jest potrzebne? Rolki po papierze toaletowym Zielona farba Klej wikol Cekiny, małe ozdóbki, kształty z ozdobnych dziurkaczy Kartki A4 Wykonanie: Rolki należy przeciąć wzdłuż na połówki. Do zrobienia choinki potrzeba z tych połówek: Jednej […]


Waga łazienkowa

Dzieci uwielbiają bawić się w projektantów. Oto kolejna propozycja z tego cyklu tym razem waga łazienkowa.


Balowa sukienka

Projektanci mody? Czemu nie. Dzieciaki mają cudowne pomysły i uwielbiają ozdabiać i komponować. A suknia balowa to idealna część garderoby do tego celu.


Piesek

Pies

Od dawna wiadomo, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. A to kolejna propozycja na pracę plastyczną i trochę ćwiczeń manualnych. 


Zimowy obrazek

Zima to piękna pora roku. Warto ją uwiecznić razem z dziećmi w postaci obrazków. A czego użyć? Polecam kredę i odrobinę wyobraźni. 


Ptaki z płyt CD

Co zrobić z niepotrzebną płytą? Wyrzucić? Otóż odpowiedź brzmi: NIE! Praca plastyczna z użyciem płyty może być naprawdę ciekawym pomysłem. A to jeden z nich: PTAKI 🙂


Bajkowa sowa z rolek

Sowa praca plastycznaRolki po papierze toaletowym… Większość uważa je za śmieci, podczas gdy w pracy w przedszkolu są kopalnią pomysłów na prace plastyczne. A oto jedna z nich: Bajkowa sowa.